Македонија промашува, Исланд дава голови (ВИДЕО)

Исланд целосно се врати во натпреварот откако преку Адри Гудјонсен израмни на 2-2 во 84. минута. По неискористените наши неколку шанси, Исланѓаните успеаја да возврат и да израмнат на 1-1.

 

 

Се вчитува...