Македонија се сака и кога се губи: Фудбалерите се поклонија пред „фалангата“ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

ЕКИПА во Букурешт,

Владимир Булатовиќ, Никола Станикевски, Роберт Спасовски (ФОТО)

Македонија загуби од Украина со 1-2 во натпреварот од 2. коло на Европското првенство. По натпреварот навивачите и покрај поразот ги поздравија нашите фудбалери, кои по очајното прво полувреме одиграа одлично во вториот дел.

„Фалангата“ ги поздрави и со тоа им оддаде чест за тоа што ја направија горда нацијата со самото учество и големата борбеност на Европското првенство.

Се вчитува...