Македонија со истиот тим како против Исланд ќе ја нападне Романија (ФОТО)

Фудбалската репрезентација на Македонија вечерва од 20.45 часот ќе ја пречека Романија во натпревар од 6. коло во квалификациите за Светското првенство 2022 година во Катар.

Селекторот на „црвено-жолтите“ Благоја Милевски се одлучи со истите 11 како на мечот против Исланд во Рејкјавик (2-2) да излезе од првата минута на националната арена „Тодор Проески“ во Скопје.

 

 

Се вчитува...