Македонската убавина во преден план на трибините на Арената во Букурешт (ФОТОГАЛЕРИЈА)

ЕКИПА во Букурешт,

Роберт Спасовски (ФОТО)

Македонските фанови повторно во преден план на националната арена во Букурешт и за вториот натпревар од Групата Ц. Македонската убавина царува во романската престолнина.

Како и за првиот дуел на ЕВРО 2020 против Австрија повторно македонските фанови го привлекуваат вниманието на најголемиот романски стадион.

 

 

Се вчитува...