„Македонскиот крал на ридските патеки“ – Иџе победник и во Чешка

Најдобриот македонски автомобилист Игор Стефановски Иџе сигурно граби кон нова титула во европскиот шампионат во ридско планински патеки откако триумфираше и на трката во Чешка, Прага.

Иако имаше проблеми со автомобилот на тренинзите за оваа трка, сепак Иџе успеа да ги надмине сите проблеми и да стигне до нов триумф со кој се зацврсти на првата позиција во генералниот пласман.

 

Се вчитува...