Македонскиот тандем промовиран во Валјадолид

Македонските ракометни интернационалци Дарко Димитриевски и Димитар Димитриоски денеска беа официјално промовирани во нови ракометари на шпанскиот прволигаш, Валјадолид.

Тие годинава ќе бидат предводници од поранешниот тренер на РК Вардар, Давид Писонеро.

Во овој тим следната сезона ќе игра уште еден поранешен вардарец, бразилскиот интернационалец Толедо.

 

Се вчитува...