Македонските кадети запрени од Данска (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Со половичен биланс, македонската кадетска репрезентација ќе влезе во последното коло од групната фаза на Светското кадетско првнество. Поразот од Данска,  вечерва во „Борис Трајковски“, втор во оваа натпреварувачка рунда,  ја симна нашата селекција на третото место на табелата. Кадетите секако одат во осминафиналето, а за подобра стартна позиција ќе се борат утре, во последното коло со Јапонија.

Се вчитува...