Македонските спортисти зачекорија на олимписките патеки во Токио (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Со свеченото отворање денеска од 13 часот и официјално е означен почетокот на Летните олимписки игри во Токио.

Македонските спортисти зачекорија на олимписките патеки во Токио, Знаменосец на македонската делегација беше таеквондистот Дејан Георгиевски, крај кого се појави и Арбреша Реџепи, која во последен момент доби зелено светло да биде дел од отворањето откако вчера беше објавено дека била во контакт со лице позитивно на Covid-19.

Се вчитува...