Максимален ритам – Без попуст од старт (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Фудбалската репрезентација на Македонија продолжува со подготовките за Европското првенство. „Црвено-жолтите“ со полна пареа се подготвуваат за историскиот прв натпревар на големите натпреварувања на 13. јуни во Букурешт против Австрија.

Енис Барди поради позитивен Ковид-тест во моментов е изолиран од останатите фудбалери, додека последни ќе се приклучат капитенот Горан Пандев, како и Аријан Адеми и Столе Димитриевски на 31. мај.

Македонија пред стартот на шампионатот ќе одигра две пријателски средби, против Словенија на 1. и Казахстан на 4. јуни во Скопје.

 

Се вчитува...