Максимално репрезентативно расположение пред мегданот со Украинците (ФОТОГАЛЕРИЈА)

ЕКИПА во Букурешт,

Владимир Булатовиќ, Никола Станикевски, Роберт Спасовски (ФОТО)

Фудбалската репрезентација на Македонија го одработи официјалниот тренинг на Националната арена во Букурешт пред утрешниот натпревар против Украина во 2. коло од групата Ц на Европското првенство 2020.

И покрај стартниот пораз од Австрија атмосферата е одлична во нашиот тим. Селекторот Ангеловски ќе смета на сите фудбалери за утрешниот натпревар со кој се завршува епизодата во Букурешт и мислите се насочуваат кон дуелот со Холандија во Амстердам на 21. јуни.

 

 

Се вчитува...