Максимов го докрајчи Шкупи, Вардар во четвртфиналето (ВИДЕО)

Вардар е веќе во четвртфиналето на Купот на Македонија, откако рускиот интернационалец Максим Максимов во 82.минута го зголеми водство на шампионот на 0-2. По една брза акција, Максимов доби топка на вториот дирек и со прецизен удар ја смести во мрежата на Шкупи.

Се вчитува...