Марк Маркез ќе мора повторно на операција, крај на сезоната

Шесткратниот шампион во Мото ГП Марк Маркез ќе мора повторно да замине на уште една операција на десната рака.

Тој самиот ја потврди оваа информација за повредата поради која веројатно ќе мора да ја пропушти сезоната.

„Ќе одам на операција следната недела. Се чувствувам многу непријатно. Оваа сезона сфатив дека не уживам, многу патам и  не можам да возам како што сакам“, изјави Маркез. 

Се вчитува...