Маркез на неверојатен начин ја скроти Хондата и избегна пад во Ле Ман (ВИДЕО)

Шпанскиот мотоциклист Марк Маркзе уште еднаш покажа зошто го носи епитетот најдобар мотоциклист на денешницата. Актуелниот првак во Мото ГП шампионатот, на првиот слободен тренинг за ГН на Франција, која се вози во Ле Ман, на неверојатен начин успеа да ја скроти Хондата. Тој во осмата кривина успеа на  да остане на својот мотор и да испадне пад.

Квалификациите во Ле Ман на програмата се утре, а трката е закажана за во недела.

 

Се вчитува...