Мартинез ги избра фудбалерите со кои ќе ја нападне титулата на ЕВРО 2020

Селекторот на фудбалската репрезентација на Белгија, Роберто Мартинез ги избра 26 фудбалери на кои ќе смета на претстојното Европско првенство. На списокот нема поголеми изненадувања, а и покрај очајната сезона во Реал Мадрид, на ЕВРО ќе патува и Еден Азар.

Белгија на шампионатот се наоѓа во групата Б заедно со Русија, Финска и Данска.

 

 

Се вчитува...