Мбапе е повторно заштитно лице на мега популарната видеоигра „ФИФА“ (ФОТО)

Фудбалерот на репрезентацијата на Франција и напаѓач на ПСЖ, Килијан Мбапе и оваа година ќе биде заштитно лице на популарната видеоигра „ФИФА“.

Минатата година Килијан дебитираше насловната корица од оваа игра, а сега втора година по ред е „главниот лик“. ФИФА 2022 треба да излезе најверојатно во септември, а ЕА Спортс на 11 јули ќе објават и трејлер за новата игра.

Се вчитува...