Мбапе ја воодушеви француската јавност: Се за 8-годишниот Лукас (ФОТО)

ПСЖ славеше убедливо со 4-0 против Ним во 7. коло од францускиот шампионат, во натпревар во кој феноменалниот Килијан Мбапе постигна два гола посветувајќи ги на осумгодишното момче кое се бори со рак.

Откако го постигна првиот гол, Мбапе го подигна дресот испраќајќи порака до малиот Лукас…

„Лукас биди храбар, јас сум со тебе“ – е пораката која Мбапе ја испрати до момчето, воодушевувајќи ја француската јавност со својот потег.

Се вчитува...