Меноти: Ме загрижува враќањето на Меси во репрезентацијата

Селекторот на репрезентацијата на Аргентина од 1978 година, Цезар Луис Меноти изјави дека е уплашен поради враќањето на Лионел Меси во репрезентацијата. Меноти кој на домашен терен ја водеше Аргентина до освојување на титулата на Светското првенство, ја коментираше сезоната и враќањето на Меси во репрезентацијата.

„Се плашам поради тоа што Меси ќе игра за репрезентацијата. Гледам дека е емотивно испразнет во натпреварите од Лигата на шампионите, ми изгледа како да е уморен. Ако сака да игра за Аргентина, тоа е добро, но ми делува навистина уморен“, изјави Меноти. 

Меси игра во неверојатна форма во дресот на Барселона сезонава, но за репрезентацијата на Аргентина нема играно од Светското првенство во Русија.

Се вчитува...