Мери Акиевскa го освои златото на ИФББ Интернационалниот Грандпри во Романија (ФОТО)

Светската фитнес шампионка, нашата Мери Акиевска со уште извонреден успех, овој пат со освоеното злато на ИФББ Интернационалниот Грандпри натпревар кој се одржа во Сибоу, Романија.

Мери Акиевска, која е членка на Фитнес-центарот „Магнус“ од Скопје уште еднаш го восхити фитнес-светот без конкуренција доаѓајќи до златото во Романија.

Нејзин следен предизвик е натпреварот „Арнолд Класик Европа“, кој ќе се одржи во Севилја, Шпанија од 15. до 19. септември. И овој натпреварот од „Магнус“ очекуваат златен медал за Мери Акиевска.

Се вчитува...