Меси е насекаде во Париз, па дури и во „Лувр“ (ВИДЕО)

Се е подготвено за промоцијата на Лионел Меси во Пари Сен Жермен. Францускиот тим објави дека во текот на денот ќе се случи промоцијата на најновот засилување, а на социјалните мрежи на ПСЖ уште едно видео ги израдува фановите најавувајќи го на посебен начин доаѓањето на аргентинскиот ас.

Целиот Париз е во знакот на Меси, а новиот „тизер“ на „твитер“, францускиот клуб тоа сакаше да им го покаже на навивачите. Меси е насекаде, па дури и во „Лувр“.

 

Се вчитува...