Меси едвај спаси жива глава, обезбедувањето немоќно (ВИДЕО)

Аргентинскиот фудбалер Лионел Меси без дилеми е еден од најпопуларните фудбалери во светот, а по освојувањето на Копа Америка одлучи да замине на заслужен одмор со своето семејство.

Лео сака да одмори некое време во Мајами, но неговото пристигнување предизвика хаос меѓу навивачите, кои сакаа да се фотографираат со Аргентинецот, а обезбедувањето едвај го „спаси“ од возбудените фанови.

По завршувањето на одморот, Меси треба да се врати во Каталонија каде што ќе потпише петгодишен договор со Барселона.

 

 

 

 

Се вчитува...