Меси се прошета низ Париз и ги поздрави фановите (ВИДЕО)

Лионел Меси е во Париз каде утре ќе стави потпис на двогодишниот договор со ПСЖ. Аргентинецот одлучи да се прошета по главниот град на Франција и да ги поздрави фановите кои се собраа да го пречекаат.

Меси во Пари Сен Жермен годишно ќе заработува по 35 милиони евра.

 

 

Се вчитува...