Ми треба селфи за на Инстаграм – првата реакција на Гоф по победата над Осака (ВИДЕО)

Американската тинејџерска тениска сезнација која се појави минатата година, Коко Гоф потврдува дека има голема иднина во „белиот спорт“. Таа ја елиминираше ланската шампионка, Наоми Осака за пласман во осминафиналето на Австралија Опен. Гоф беше пресреќна по триумфот, а во интервјуто по мечот, еднас од првите реакции и беше дека и треба слика за на социјалните мрежи.

 

 

Се вчитува...