Мичел не заминува од Кливленд – доби нов договор од 150 милиони долари

Донован Мичел и во новата сезона ќе остане најголемата ѕвезда на Кливленд бидејќи наскоро ќе потпише тригодишен договор со вредност од 150 милиони долари, пренесуваат американските медиуми.

Постоеа гласини за незадоволство на Мичел во Кавс и негово заминување од тимот со крајот на сезоната, но американскиот бек потврди дека останува дел од тимот кој изминатата сезона со просек од 26.6 поени и 6.1 асистенција по натпревар го предводеше до разигрувањето за титула и во иднина.

Се вчитува...