Милан и Реал се пред договор за Брахим Диаз

Зделката за новиот закуп на Брахим Диаз од Реал Мадрид во Милан наскоро се очекува да биде официјализирана. Според извори од клубот, 21-годишниот шпански офанзивен играч за врска сака да игра само во Милано, а двата клуба наводно се пред договор за новиот наем.

Италијанскиот клуб успеал да вклучи во договорот клаузула за можно откупување на играчот за 25 милиони евра. Во исто време, Реал Мадрид ќе има можност за ре-откуп за цена од 30-31 милиони евра.

Се вчитува...