Минамино се препороди во Саутемптон – Јапонецот го „начна“ и Челси (ВИДЕО)

Јирген Клоп може навистина да жали за грешката што ја направи и го пушти јапонскиот интернационалец Такуми Минамото на позајмица во Саутемптон. Одличниот азиски фудбалер игра како препороден во Саутемптон, а тоа го покажува и на денешниот натпревар против фаворизираниот Челси.

Минамото донесе водство за „светците“ во 33. минута, откако на феноменален начин, во стил на расен стрелец се снајде и го матираше Менди.

 

Се вчитува...