Минута молк во чест на Вања пред почетокот на натпреварот Алкалоид – Ла Риоха (ФОТО)

Алкалоид вечерва го игра својот последен европски меч на домашен терен против Шпанската Лa Риоха.

Пред самиот почеток на натпреварот имаше минута молк во чест на убиената Вања Ѓорчевска, 14-годишното девојче кое настрада во трагичниот настан кој во изминатите денови ја потресе Македонија.

Присутните во салата со минута молк, а потоа и со краток аплауз искажаа почит кон малата Вања, чиј живот прерано згасна… А, Вања никогаш нема да биде заборавена!

Се вчитува...