Минута молк на почетокот од Собранието на РФМ (фото)

Редовното Годишно Собрание на Ракометната Федерација на Македонија почна со минута молк, во знак на почит на жртвите во автобуската несреќа на автопатот Скопје – Тетово.

Денеска беше потврдено дека едно од повредените лица кое се наоѓаше во животна опасност ја загуби најважната битка, па бројот на жртви се искачи на 15.

Се вчитува...