Миовски со гол во 90. минута донесе победа за МТК (ВИДЕО)

Македонскиот репрезентативец Бојан Миовски повторно е херојот на МТК во унгарскиот шампионат.

Миовски имаше нова одлична партија заокружена со гол во 90. минута донесе победа за МТК од 1-0 против Мезоковец во 7. коло од шампионатот на Унгарија.

По оваа победа МТК се проби на четвртата позиција во најсилната унгарска лига.

Се вчитува...