Мирко Ивановски, двоен стрелец за Славен Белупо

Македонскиот фудбалски интернационалец Мирко Ивановски игра во одлична форма во првенството на Хрватска. Тој постигна два гола за Славен Белупо во поразот (5-2) од Локомотива. Ивановски стрелаше во првиот дел, во 32. и во 38.минута, а двата гола ги постигна со удар со глава…

Се вчитува...