Миркуловски и Вецлар несреќно поразени од Фуксе Берлин

Филип Миркуловски и неговиот Вецлар загубија на домашен терен од Фуксе Берлин со 28-30 во натпревар од 29. коло во германската Бундеслига.

Миркуловски и соиграчите на неверојатен начинг го отворија натпреварот против фаворитот, па по првите триесет минути игра имаа плус три 15-12. Сепак, гостите заиграа далеку подобро во вториот дел, а поголемиот квалитет дојде до израз во финишот кога го урнаа отпорот на домаќинот и на крајот стигнаа до победа од 28-30.

Миркуловски не се запиша во листата на стрелци иако имаше два удари кон противничкиот гол.

 

Се вчитува...