Многу борба на „Железарница“, на крај по еден бод за Скопје и Брегалница (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Скопје и Брегалница одиграа натпревар без голови во 2. коло од Првата македонска фудбалска лига.

Новите прволигаши демонстрираа многу борба во „пеколните“ временски услови за игра, но и малку вистински фудбал за паметење. На крај за сосема реална поделба на бодовите…

 

Се вчитува...