Многу емоции во победата на Наполи над Џенова: Збогум за Инсиње, две минути игра за Елмас (ВИДЕО)

Наполи убедливо славеше против Џенова со 3-0 во претпоследното коло од Серија А.

Во натпревар во кој наполитанците целосно доминираа низ сите 90 минути, до предност дојдоа уште во 32. минута со погодокот на Осимхен.

Во второто полувреме во листата на стрелците се запишаа и Инсиње во 65. минута и Лоботка во 81. минута од средбата.

Македонскиот репрезентативец Елиф Елмас во игра на натпреварот влезе во 88. минута на местото на Инсиње, кој по цели 16 години го напушта Наполи каде ја стекна сета своја фудбалска слава. Кариерата ќе ја продолжи во Канада.


Се вчитува...