Многу „Шверцери“ и уште повеќе полиција во Ѓорче (ФОТО)

Навивачката група на Шкупи, познатите „Шверцери“ во голема бројка дојдоа на стадионот во Ѓорче Петров, да го бодрат својот тим на реванш осминфиналниот натпревар од Купот на Македонија против Вардар. Има големо присуство и на полиција на овој меч, за да помине се во најдобар ред.

Натпреварот започна во 13 часот, а ќе го суди најдобриот македонски судија Александар Ставрев.

Се вчитува...