Модриќ: Ова е Реал, не се обидувајте да разберете (ФОТО)

Хрватскиот интернационалец Лука Модриќ испрати порака која можеби е и најдобар одговор за неверојатниот пресврт што Реал Мадрид го направи синоќа на „Сантијаго Бернабеу“ елиминирајќи го Манчестер Сити со 3-1.

Херој на натпреварот беше Бразилецот Родриго, кој со два експресни гола во финишот го доведе својот тим до продолженија, а Бензема со гол од пенал во 95.минута донесе конечна победа од 3-1.

„Ова е Реал Мадрид, не се обидувајте да разберете“, напиша Модриќ кој ќе се бори за петтата европска титула со „кралскиот“ клуб.

 

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Luka Modric (@lukamodric10)

Се вчитува...