Моќна Македонија – Алиоски ја удвојува предноста против Исланд (ВИДЕО)

Македонија игра неверојатен натпревар на гостувањето кај Исланд откако по 55. минути има водство од 0-2. Стрелец на вториот гол за „црвено-жолтите“ беше Езгјан Алиоски кој по одлична соло акција ја удвои предноста.

 

 

Се вчитува...