Моќни „фармацевти“ на патот кон ЕХФ Купот… (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Еурофарм Работник неочекувано лесно, без поголем отпор од охриѓани, се пласираше во финалето на Купот на Македонија.

Во Битола, на свој терен, „фармацевтите“ повеќе од убедливо си го трасираа патот кон финалето на тој начин и обезбедувајќи за себе место во Купот на ЕХФ следната сезона. Дефинитивно, сезона за паметење за Еурофарм со која може да се гордеат, исто како и со играта на пресметката против Охрид…

[new_royalslider id=”649″]

Се вчитува...