Моментот кога Вајлдер мислеше дека е пред победа, но Фјури успеа да се извлече (ВИДЕО)

Веројатно борбата на векот ни ја приредија Тајсон Фјури и Деонте Вајлдер синоќа во Лас Вегас. Една неверојатна борба во која Тајсон Фјури успеа да ја одбрани титулата во тешка категорија во ВБЦ верзијата.

Вајлдер може навистина да жали бидејќи во 4. рунда во два наврати успеа да го испрати својот противник на подот во рингот, но Фјури некако успеваше да се извлече. Клучниот момент се случи во 11. рунда кога Британецот успеа да го нокаутира својот противник.

 

Се вчитува...