Мората сака да се врати во Јувентус

Напаѓачот на Реал Мадрид, Алваро Мората, има желба повторно да се врати во Јувентус. Во разговор за италијанскиот медиум „Кориере дело спорт“, тој вели дека жали што морал да си замине од Торино и минатото лето повторно го облече дресот на „кралскиот клуб“. Таму не ја добива минутажата што ја заслужува.

Мората во Реал Мадрид е резерва на Карим Бензема и се чини дека тоа нема да се промени во наредниот период. Токму затоа и размислува за можно заминување, по завршувањето на сезоната.

Се вчитува...