Мотив, желба, инает, одлучност… за бодови на „Јохан Кројф арената“ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

ЕКИПА во Амстердам,

Роберт Спасовски (ФОТО)

Македонските репрезентативци го одработија официјалниот тренинг на „Јохан Кројф арената“ во Амстердам пред утрешниот натпревар со Холандија, наш последен на ЕВРО 2020.

Огромен мотив, желба, инает и одлучност за први бодови носат репрезентативците, дополнително инспирирани и поради фактот дека ќе биде последен натпревар во репрезентативниот дрес за капитенот Горан Пандев.

Токму во тој стил беше одработен и денешниот тренинг во Амстердам, воден од насмевките и позитивната атмосфера за позитивен крај на шампионатот….

 

Се вчитува...