Mozzart дава најголеми квоти на свет: Баерн 2,60, Рома 1,76 и Монако 1,60!

Никаде на планетата нема да најдете поголеми квоти.

Нè очекува раскошен и бурен ден на фудбалките терени, а обложувалницата Mozzart спреми големи изненадувања во вид на квоти какви што нема да најдете на ниту едно друго место на светот!

Одиграјте го вашиот тикет веднаш, а мотив плус е нивната голема наградна игра ПОГОДИ ГО НАЈДОЛГИОТ ТИКЕТ, во која најдобриот добива автомобил BMW 520d.

РБ Лајпциг – Баерн (сабота, 18.30), двојка 2,60

Дуел вреден титула. РБ Лајпциг се соочува со веројатно последната шанса да остане во трката за освојување на Бундеслигата. Во гости му доаѓа „вечниот“ шампион Баерн, кој има четири бодови предност и на кого вечерва му одговара и реми, за разлика од домаќинот на кого само победа му е опција. Олеснителна околност за „биковите“ е фактот дека најдобриот фудбалер за 2020 година и најдобар стрелец во Бундес, Роберт Левандовски е повреден, но секој кој го потценил Баерн не поминал добро, таа сурова машина за освојување трофеи. Нагелсман не е поразен од минхенскиот тим откако го презема Лајпциг, но нема ни триумф, секогаш било нерешено. Сè на сè, Баерн е најјак кога е најтешко.

Сасуоло – Рома (сабота, 15.00), двојка 1,76

Двата врзани порази го доведе пласманот на Рома во Лигата на Шампионите под знак прашалник, па „волчицата“ ќе бара искупување денес во Реџо Емилија на гостувањето кај Сасуоло. Екипата на Пауло Фонсека заостанува пет бодови зад четвртата позиција, а надеж за успех против Сасуоло му дава слабата форма на домаќинот, кој славеше само два пати на 12 претходни дуели на сите фронтови. Пред почетокот на интернационалната пауза загуби од давеникот Торино, иако водеше со два гола разлика на полувреме. Од друга страна пак, покрај тоа што во двомечот од нокаут фазата на Лигата на Европа римјаните го преслушаа Шахтјор, Фонсека беше разочаран по поразите од Парма и Наполи и ќе бара три бодови над „неровердите“, бидејќи сè друго би значело опростување од континенталната елита

Монако – Мец (сабота, 13.00), кец 1,60

Само еден неуспех во првенството на последните 15 натпревари го доведе Монако во ситуација да се надева на освојување на титулата шампион на Франција. Малку кој се надеваше на тоа по слабиот старт на сезоната, но „кнежевците“ очигледно ги прифатија идеите на Нико Ковач и станаа конкуренти за францускиот трон. Монако се наоѓа на четири бодови од водечкиот тандем Лил и ПСЖ, односно третопласираниот Лион е само еден чекор подалеку, па денешниот дуел со Мец му е клучен за одржување на надежта. Воедно, примарна цел би била и можноста за освојување на позиција која води во Лигата на Шампионите. Мец е едно од пријатните изненадувања во досегашниот тек на шампионатот, но почна да се лизга и се наоѓа во серија од три натпревари без победа.

Уживајте во фантастичните натпревари и заработете во Mozzart.

* Квотите се подложни на промени, но во секој момент во Mozzart ќе бидат најголеми на свет.

 

Се вчитува...