Mozzart дава најголеми квоти на свет – ‘ЕЛ КЛАСИКО’ во фокусот: Барселона 2.55, Милан 1.80, Галатасарај 1.62!

Никаде на планетата нема да најдете поголеми квоти од оние во Mozzart.

Месецот на богата фудбалска програма е во полн ек, а пред вас оваа недела се три подарок квоти, какви што нема да пронајдете никаде во светот.

Одиграјте го вашиот тикет веднаш, а мотив плус е нивната голема наградна игра ПОГОДИ ГО НАЈДОЛГИОТ ТИКЕТ, во која најдобриот добива автомобил BMW 520d.

РЕАЛ МАДРИД – БАРСЕЛОНА (САБОТА 21:00) ДВОЈКА 2,55

Не делуваше на полусезоната дека Ел Класико ќе има претерано резултатско значење. Меѓутоа, по киксовите на водечкиот Атлетико Мадрид и се подобрите изданија на Реал и Барселона, Бланкосите и Каталонците се на дофат на целта. Најзначајниот шпански дуел може да биде клучен за амбициите на двата великани. Реал Мадрид е без пораз на 12 натпревари во сите натпреварувања, додека Барса не знае за неуспех на последните девет. Кралевите беа поуспешни на последните две Ел Класика.

ПАРМА – МИЛАН (САБОТА 18:00) ДВОЈКА 1,80

Милан на крајот ќе мора да стравува и за место во Лига на шампиони. Слабиот учинок последниве недели со само две победи на пет претходни лигашки дуели, направија Росонерите да испуштат голема бодовна залиха. Јувентус и Аталанта им се зад врат, а ниту Наполи не е далеку. Простор за нов кикс нема, но работата нема да биде лесна во Парма. На домаќините им се заканува излегување после очајните изданија и само една победа на последните 20 првенствени дуели. Милан е непоразен на последните 8 дуели со Парма, а првата средба од оваа сезона заврши со реми 2:2.

ГАЛАТАСАРАЈ – КАРАГУМРУК (САБОТА, 18:00) КЕЦ 1,62

Лош период е позади Галатасарај, кој лесно може да се збогува од шампионските соништа доколку продолжи вака. Три порази во претходните пет рунди во целост го осуетија, на изминатите две средби изгуби, па денес има императив да го совлада Карагумрук, како би останал во ситуација да го загрози водечкиот Бешикташ, или макар да се избори за Лига на шампиони. Гостите се на осмо место, освоија седум од можни девет бодови на три претходни дуели, а славеа во првиот двобој од оваа сезона со Лавовите.

Уживајте во фантастичните натпревари и заработете во Mozzart.

  • Квотите се подложни на промени, но во секој момент во Mozzart ќе бидат најголеми на свет.

Се вчитува...