Mozzart дава најголеми квоти на свет: Италија 2,55 и Шпанија 1,78!

Никаде на планетата нема да најдете поголеми квоти!

Редовна чест со елитните натпревари во Mozzart.

Четвртфиналето на ЕУРО стапува на сцена, а букмејкерите на Mozzart за денес подготвија две поклон квоти, кои во секој момент ќе имаат најголеми коефициенти на свет! Во прашање се двојки на Италија против Белгија и Шпанија против Швајцарија.

Уживајте и заработите со најголемите квоти на свет.

Mozzart ти нуди можност да освоиш 50.000 денари секој ден за време на Европското првенство. Сè што е потребно  да направиш е да го ПРОМАШИШ ТИКЕТОТ. За што се работи?

За време на Европското фудбалско првенство, тикетот со најголема погодена квота, а со само еден промашен пар, освојува 50.000 денари. И така секој ден! Тикетот мора да содржи најмалку четири парови кои се играат тој ден, при што еден пар од тикетот задолжително мора да биде од Европското првенство во фудбал.

 

Белгија – Италија (петок, 21.00), двојка 2,55

Финале пред финалето. Белгија и Италија на ова Европско Првенство бележат само победи и во досегашниот тек на турнирот примија само по еден гол, па нивниот двобој е дерби на четвртфиналето. „Црвените ѓаволи“ закажаа состанок со момците на Роберто Манчини победувајќи ја Португалија со 1:0, но мора да се напомене дека Кристијано Роналдо и друштвото доминираа на дуелот. Бидејќи најголемите ѕвезди на селекцијата Кевин де Брајне и Еден Азар претрпеа повреди и се под знак прашалник, селекторот Роберто Мартинез има големи грижи. Италијаните од друга страна пак, ја преживеаја Австрија благодарејќи на головите на Киеза и Песина во продолженијата. Неизвесен е Џорџо Киелини, но „Азурите“ се опиени со својот фудбал.

Зарем има подобар начин од тоа да го поминете летото гледајќи репрезентативен фудбал, со ладно пиво и тикети со вашите добитни комбинации?

Mozzart ви нуди единствена можност да добиете пакет од 24 пива Скопско за време на Европското фудбалско првенство! Како до нив? Кликнете тука.

 

Швајцарија – Шпанија (петок, 18.00), двојка 1,78

Се покажа дека никој не треба да се отпишува пред време на ова ЕУРО. Четвртфиналниот дуел помеѓу Швајцарија и Шпанија треба да биде многу возбудлив. Трупите на Петковиќ добија крила по шокантната победа над Франција на пенали, додека пак момците на Луис Енрике полека ја подигнуваат формата од натпревар во натпревар и се чини дека се способни да одат до крај. По елиминацијата на „Триколорите“, Швајцарците ќе настојуваат да им пружат уште една причина за славје, но тоа ќе биде тешко без клучниот играч од средниот ред Гранит Џака, кој ќе го пропушти натпреварот поради суспензија. „Црвената фурија“ ја исфрли Хрватска во осминафиналето, а Енрике би требало да го има целиот тим на располагање.

Македонската фудбалска репрезентација испиша историја и за прв пат оваа година играше на Европското Првенство. За целата оваа фудбалска бајка да биде уште поубава, се погрижи Mozzart. Mozzart за секој гол на Македонија на првенството, донираше по МИЛИОН денари во хуманитарни цели. Македонските фудбалери постигнаа два гола, и со тоа беа собрани 2.000.000 денари во хуманитарни цели.

Промотер на кампањата беше македонската фудбалска легенда Дарко Панчев, кој предложи парите да се донираат во две здруженија – Борка – за секој нов ден (Здружение за борба против рак) и Дајте ни Крилја (Здружение на граѓани за лица со дисфункции, хендикеп, ретки болести и посебни потреби).

Уживајте во фантастичните натпревари и заработите во Mozzart.

* Квотите се подложни на промени, но во секој момент во Mozzart ќе бидат најголеми на свет.

 

Се вчитува...