Мукаетов: Македонија е среќна што има вакви ракометни легенди

Првиот човек на Ракометната Федерација на Македонија, Живко Мукаетов, преку својот профил на инстаграм изрази задоволство и гордост од прекрасниот хуманитарен настан, мечот на ракометната А-селекција и легендите на овој спорт.

„Македонија е среќна што имала ракометни легенди кои гордо и достоинствено го носеле црвено-жолтиот дрес. На „Сите ѕвезди за СОС Детско село“, победи хуманоста, а МВП беше шест илјадната публика во арената Борис Трајковски“, порача Мукаетов.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Zhivko Mukaetov (@zhivkomukaetov)

Се вчитува...