Мурињо амбициозен – Тргнува по Серхио Рамос

Жозе Мурињо ја презеде Рома, па Португалецот овој летен трансфер период ќе се обиде да го искористи за да направи „ремонт“ кај „Волчицата“, со цел да создаде силен и конкурентен тим во Серија А. Славниот клуб од Италија следната сезона ќе игра во Лига Европа, а тоа е проблем за Мурињо кога е во прашање доаѓањето на големи имиња.

Во Рим се очекува многу од легендарниот стручњак од Португалија, а како што пренесуваат италијанските медиуми, веќе се подготвува вистинска фудбалска трансфер „бомба“. Стручниот штаб на Рома посакува капитенот на Реал Мадрид да пристигне во нивните редови. Серхио Рамос е голема желба за секој искусен стручњак.

Во овој трансфер период дефанзивецот на Реал е едно од најспоменуваните имиха, Серхио Рамос се поврзуваше со Манчестер Сити и Пари Сен Жермен. Во изминатиот месец наводно беше постигнат договор во врска со продолжување на соработката помеѓу Рамос и Реал, но сега ситуацијата станува се понеизвесна.

Се вчитува...