МЗТ загуби, ама потегот ќе се памети: Гарсија нафрли, а Минчев душмански ја заби топката (ВИДЕО)

МЗТ Скопје Аеродром загуби од Цибона на домашен терен, но акцијата на Гарсија и Минчев можеби ќе биде избрана и за потег на колото во АБА – лигата. Американецот одлично нафрли пред кошот на Цибона, а Минчев душмански ја заби топката…

Се вчитува...