На Елмас му беа потребни само четири минути да стрела во новата сезона

Македонскиот фудбалски репрезентативец го постигна првиот гол за Наполи во новата сезона, откако на премиерниот подготвителен меч против нисколигашот Аунија му беа потребни само четири минути да сез запише во листата на стрелците.

Новиот тренер на „наполитанците“, Лучијано Спалети му даде шанса на македонскиот „дијамант“ кој веднаш ја оправда со гол по само четири минути игра.

 

Се вчитува...