На фудбалските терени во Македонија почит за загинатите во ужасната трагедија во Тетово (ФОТО)

Натпреварите од 6. коло во Првата македонска фудбалска лига и од 3. коло во двете второлигашки конкуренции започнаа со едноминутно молчење во знак на почит за загинатите во ужасната трагедија во Тетово во која животот го загубија 14 лица.

И фудбалерите на Ренова на дуелот во Кавадарци искажаа сочувство за семејствата на загинатите.

Минута молк имаше на терените и во Скопје, Струмица, Велес и Струга…

Се вчитува...