На некои не им е местото на трибините… Петрески повреден, хулиганот приведен (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Повеќе од возбудлив реванш дуел во полуфиналето од Купот на Македонија одиграа Академија Пандев и Пелистер во Турново… Сето тоа заокружено со пенал-рулетот во кој посреќни беа „пелистерци“.

Но, еден од навивачите на Пелистер немаше среќа на крајот да се радува со фудбалерите на тимот, откако беше отстранет од стадионот „Кукуш“ во Турново уште во 20. минута од средбата откако со тврд предмет го погоди помошниот судија Гоце Петрески… Апсолутно непотребен момент на дуелот… Апсолутно и непотребен тип навивачи на нашите стадиони.

 

 

Се вчитува...