Најдобрата кошаркар на Македонија за 2023 година потпиша за Вардар

Најдобрата кошаркарка на Македонија за 2023 година Елена Тасевска и официјално е нов член на Вардар.

Тасевска во тимот од главниот град доаѓа од редовите на Баскет Кам со кој минатата сезона ја освои титулата во домашниот шампионат, а беше прогласена и за МВП во финалната серија.

Битолчанката која ги помина сите младински категории на македонската репрезентација кратко во кариерата настапуваше и во Италија.

Се вчитува...