Најдоброто од Федерер на Австралија опен (видео)

Роџер Федерер имаше импресивен настап на Австралија опен, откако како 17. носител стигна до трофејот, 18-та гранслем титула во кариерата на неповторливиот швајцарски тенисер.

Погледнете го видеото со најдобрите потези на Федерер во изминатите две седмици на терените ширум Мелбурн.

[youtube id=”6tvghWyVu2s” width=”640″ height=”380″]

Се вчитува...